Izolacja cieplna budynku przy pomocy styropianu – dlaczego warto?

Oszczędność energii cieplnej staje się priorytetem, zarówno w przypadku gospodarstw domowych, jak i budynków biurowych. Wiemy jak ważne jest umiejętne gospodarowanie energią, zwłaszcza w obliczu ciągłego wzrostu jej cen. Naszym zadaniem jest dbałość o dostarczanie najwyższej jakości materiałów izolacji termicznej, które pozwolą Ci zredukować koszty ogrzewania budynku zimą i zabezpieczą go przez nadmiernym gromadzeniem ciepła w czasie letnim.
Oto kilka powodów, dla których warto stosować płyty styropianowe do izolowania termicznego budynków:


Ekonomia

Ocieplanie budynku to inwestycja, która zwraca się bardzo szybko. Dowiedziono, że dobrze wykonana izolacja styropianem pozwala zaoszczędzić nawet 80% energii w stosunku do budynku nieocieplonego. To wiele więcej niż mogą dać popularne energooszczędne źródła ogrzewania. Co ciekawe, w ciągu 50 lat standardowego cyklu „życia” izolacji cieplnej, każdy kilogram ropy zużyty na produkcję styropianu przyczynia się do zaoszczędzenia aż 150 kilogramów ropy w przeliczeniu na ogrzewanie.

Bezpieczeństwo

Używając płyt styropianowych STYR-BUD dbasz o bezpieczeństwo swoje i Twojej rodziny. Nasze produkty posiadają Europejski Atest Bezpieczeństwa – każdy styropian oferowany przez nas posiada właściwości tzw. samogasnące. Oznacza to,  że dzięki swoim właściwościom nie ulegają zapaleniu, np. podczas pożaru. Ponadto płyty styropianowe są bardzo lekkie, więc nie obciążają konstrukcji budynku.

Komfort

Ocieplanie budynku styropianem jest proste, ale wymaga wiedzy na temat techniki jego montażu. Płyty styropianowe można dowolnie ciąć bez dużych nakładów siły. Niedokończoną izolację ze styropianu wystarczy pozostawić na noc bez obawy o niszczący wpływ deszczu, co w dużym stopniu usprawnia proces montażu i obniża jego koszt (nie trzeba zabezpieczać powierzchni przed opadami atmosferycznymi). Styropian nie nasiąka wodą,  jest więc odporny na grzyby i bakterie.

Ekologia

Oprócz zmniejszonego zużycia energii styropian posiada wiele innych zalet. Tworzywo styropianowe nie powoduje alergii ani nie wpływa negatywnie na zdrowie człowieka. Płyty z tego lekkiego tworzywa są obojętne dla warstwy ozonowej i nie wywołują kwaśnych deszczy . Cały cykl „życia” styropianu jest przyjazny środowisku. Jego wytworzenie pochłania ponad 2 razy mniejszą ilość energii niż w przypadku produkcji papieru o tej samej wadze, a odpady powstałe w wyniku jego użytkowania w pełni podlegają recyklingowi.

Wniosek?

Izolacja cieplna przy pomocy styropianu to doskonały wybór, jeśli planujesz wydatki  w perspektywie długofalowej i jednocześnie chcesz przyczynić się do ochrony środowiska. Montaż styropianu jest wygodny, a jego użytkowanie bezpieczne. Warto zainwestować w izolację, która pod wieloma względami przewyższa popularne, energooszczędne źródła energii cieplnej.

wróć
Facebook